AB Yeşil Mutabakatı Video Konferansı düzenlendi

04.11.2021

Türkiye Bankalar Birliği tarafından Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı Video Konferansı düzenlendi. Açılış konuşmasını Türkiye Bankalar Birliği Direktörü Pelin Ataman Erdönmez'in yaptığı konferans, Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu Başkanı ve TSKB Sürdürülebilirlik Ve Kurumsal Yönetim Koordinatörü Ayşe Nazlıca tarafından yönetildi.

Konferansta sırasıyla; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Kıdemli Bankacılık Başuzmanı Berk Mesutoğlu, T.C. Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdür Yardımcısı Bahar Güçlü, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Atıl Aşıcı, Kadir Has Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alp Erinç Yeldan ve Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Seçil Kızılkaya Yıldız konuştu.

Sunumlarda AB Yeşil Mutabakatı çerçevesinde yapılan çalışmaların hakkında sektörler itibariyle hangi aksiyonların alındığına ilişkin bilgi paylaşılarak; Türkiye ekonomisine olası etkileri, tehditler ve fırsatlar tartışıldı.