Bankacılık ve Finans Sektörü Kariyer Günleri Konferansı düzenlendi

25.02.2022

Türkiye Bankalar Birliği tarafından üniversite öğrencilerinin katılımına yönelik olarak "Bankacılık ve Finans Sektörü Kariyer Günleri Konferansı" düzenlendi. 23-24 Şubat tarihlerinde düzenlenen konferansa katılan banka temsilcileri öğrencilere kurumlarını tanıtarak, staj imkanları ve kariyerlerini planlarken dikkat edebilecekleri detaylar hakkında bilgiler verdi, sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz yıl vefat eden Yapı ve Kredi Bankası İnsan Kaynakları ve Organizasyon Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Alp'in anısına düzenlenen Konferansın açılışında, Yapı Kredi Bankası Ticari ve KOBİ Bankacılık Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan ve Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri Dr. Ekrem Keskin konuşmalarını yaptı. 

Etkinliğin ikinci gününde Başkent Üniversitesi Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşçu ve Başkent Üniversitesi Finans ve Bankacılık Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Adalet Hazar öğrencilere kariyer hazırlıkları ve bankacılık sınavları hakkında detaylı bilgiler verdi.

Kariyer Günleri Konferansı'nda 12 kurum tanıtım yaptı. Türkiye'nin dört köşesinden 62 üniversiteden 800'ü aşkın öğrenci katıldı.