Bankacılık ve Finans Sektöründe Güncel Gelişmeler ve Beklentiler Konferansı düzenlendi

15.11.2021

Türkiye Bankalar Birliği tarafından, üniversitelerin Bankacılık ve Sigortacılık Bölümlerine yönelik olarak 10-11 Kasım 2021 tarihlerinde akademisyen ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla Bankacılık ve Finans Sektöründe Güncel Gelişmeler ve Beklentiler Konferansı düzenlendi.

Açılış konuşmalarını Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri Dr. Ekrem Keskin, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Strateji Daire Başkanı Dr. İlker Koç ve Başkent Üniversitesi Finans ve Bankacılık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşçu'nun yaptığı konferansın ilk gününde; bankacılık ve finans Sektörü, banka dışı kredi kuruluşları, sermaye piyasaları ile sigortacılık sektörlerine ilişkin beklentiler ve güncel gelişmeler aktarıldı.

İkinci günde ise "Ödeme Sistemlerindeki Gelişmeler ve Finansal Sistem Üzerindeki Etkileri", "Bankacılık Sektöründe Güncel Gelişme ve Trendler", "Kripto Paralar ve Blockchain Dünyasındaki Güncel Gelişmeler," "Yeşil Finans ve İyi Uygulama Örnekleri", "Bankacılıkta Yapay Zeka Uygulamaları" başlıklarında katılımcılara kapsamlı bilgi verildi.