Denizli İş Dünyası ve Bankacılık Sektörü İstişare Toplantısı düzenlendi

15.05.2022

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Üyeleri; Denizli Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası ev sahipliğinde düzenlenen "Denizli İş Dünyası ve Bankacılık Sektörü İstişare Toplantısı"nda bölgedeki iş insanları ile bir araya geldi.

Toplantıya Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu, Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, TBB Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alparslan Çakar, TBB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Vakıflar Bankası Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ, Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Ümit Leblebici, Sınai ve Kalkınma Bankası Genel Müdürü Murat Bilgiç ve Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Halil Öztop, iş insanları, sanayiciler, bankacılar ve firmaların finans müdürleri katıldı.

TBB Başkanı Çakar toplantının açılış bölümünde, bankacılık sektöründeki son gelişmeler ve beklentilere ilişkin bir sunum yaptı. Sunumunda Denizli ili özelindeki bilgilere de yer verdi. Yapılan konuşma ve sunumların ardından salondaki iş insanlarının soruları bankacılar tarafından yanıtlandı. Toplantının ardından iş insanlarına bankalarla bire bir görüşme imkanı sunuldu.

Toplantıda ayrıca Türkiye Bankalar Birliği tarafından düzenlenen ülke genelinde düzenlenen finansal okuryazarlık yarışmasında birinci gelerek Avrupa Finaline katılan Hatice Buse Ertekin'e, Avrupa Bankacılık Federasyonu "European Money Quiz" brövesi Başkan Çakar tarafından takdim edildi.