Gaziantep iş dünyası ile bankacılık sektörü istişare toplantısı düzenlendi

04.03.2022

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kuruluna üye banka genel müdürleri Gaziantep Ticaret Odası (GTO) evsahipliğinde düzenlenen toplantıda Gaziantepli iş insanları ile bir araya geldi.

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım'in yönetiminde düzenlenen toplantıya, TBB Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, TBB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Vakıflar Bankası Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, TBB Yönetim Kurulu Üyeleri; İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Alternatif Bank Genel Müdürü Cenk Kaan Gür, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, TBB Denetim Kurulu Üyesi Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Genel Müdürü Ece Börü ile Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bölge oda ve borsa başkanları, iş örgütü temsilcileri ile çok sayıda iş insanı katıldı.

Toplantının açılış bölümünde Yönetim Kurulu Başkanı Çakar, bankacılık sektöründeki son gelişmeler ve beklentilere ilişkin bir sunum yaptı. Sunumda Gaziantep ili özelindeki bilgilere de yer verildi.

Sunumun ardından salondaki iş insanlarının soruları alınarak, bankacılar tarafından yanıtladı, istişarelerde bulunuldu. Toplantı sonrasında katılımcılara banka genel müdürleriyle bire bir görüşme imkanı sunuldu.