İklim Değişikliğinden Kaynaklanan Risk ve Fırsatların Bankacılık Sektörüne Muhtemel Etkileri Video Konferansı düzenlendi

30.09.2021

Türkiye Bankalar Birliği tarafından İklim Değişikliğinden Kaynaklanan Risk ve Fırsatların Bankacılık Sektörüne Muhtemel Etkileri Video Konferansı düzenlendi.

Açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar'ın yaptığı konferansın birinci bölümünde Sürdürülebilir Finansın Teşvik Edilmesinde Kuruluşların Rolü konusu ele alındı.

Panele Avrupa Bankacılık Federasyonu Finansal Büyüme Direktörü Burçak İnel, Birleşmiş Milletler Çevre Programı TCFD Program Sorumlusu David Carlin, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası İklim Direnç Yatırımları Müdürü Craig Davies ve Türkiye Ekonomik ve Politik Araştırmalar Vakfı Program Direktörü Dr. Güven Sak katıldı.

TSKB Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yönetim Koordinatörü Ayşe Nazlıca, Türkiye İş Bankası A.Ş. Sürdürülebilirlik Birim Müdürü Derya Sargın Malkoç ve Garanti BBVA Sürdürülebilir Finans Yöneticisi Seray İmer'imn katılımıyla düzenlenen konferansın ikinci bölümünde Türkiye Bankacılık Sektöründe Sürdürülebilirlik konusu ele alındı.

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar'ın yapmış olduğu konuşmanın metnine ulaşmak için lütfen linke tıklayınız.