Yönetim Kurulu Başkanı Çakar Azerbaycan'da düzenlenen 6. Uluslararası Bankacılık Forum'unda konuştu

24.11.2022

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Azerbaycan Bankalar Birliği'nin davetlisi olarak katıldığı Uluslararası Bankacılık Forumu'nda konuştu.

Bakü'de bu yıl 6'cısının düzenlenen Forum'un açılış konuşmalarını Azerbaycan Merkez Bankası Başkanı Talev Kazimov ve Azerbaycan Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zakir Nuriyev yaptı.

"Güvenilir, Güvenli ve Sürdürülebilir Bankacılık" başlıklı panelde söz alan Çakar, konuşmasında; "ekonomik büyümenin finansmanında bankacılık sektörünün rolü, sağlıklı ve güçlü bankacılık sektörünün önemi, finansal istikrarın sürdürülmesin için yapılan çalışmalar, Türkiye bankacılık sektörünün deneyimleri, ekonomideki gelişmeler, dijital uygulamalar, çevre ve iklim risklerinin yönetilmesi için yapılan çalışmalar" hakkında bilgi aktardı.

24-25 Kasım tarihlerinde yapılan Forum’da 50 konuşmacı, 200’e yakın kamu ile özel sektör kurum ve kuruluşu yer alıyor. Etkinlik süresince “açık bankacılık”, “ödeme sistemleri”, “dağıtık finans”, “dijital bankacılıkta güvenlik” ve “dijital varlıklar” gibi konular ele alıyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar'ın yapmış olduğu konuşmanın metnine ulaşmak için lütfen linke tıklayınız.