BASINDA TBB

15.01.2018
'TL ile Tasarrufu Artıralım, İkili Paradan Kurtulalım'
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, Türkiye'de yatırımcıların TL ile tasarruf yapıp TL ile konuşması gerektiğini vurgulayarak "Türkiye'de toplam tasarruflar içinde ikinci bir para birimi olmamalı" dedi. TBB Başkanı Aydın, "Türkiye'de maalesef iki ayrı para kullanıyoruz. Kur çok oynadığı zaman işinizde gerçek resmi görmeniz çok zor oluyor. Bireylerin dövizle borçlanmasını önlemiştik. Şimdi döviz geliri olmayan işletmelerin borçlanması da kurala oturacak. Tabii ki yatırım, ihracat ve döviz kazandırıcı işlemler ile teşvikli işlemler için istisnalar var. Yeni yaklaşımının dolarizasyonu azaltacağını düşünüyoruz" dedi.
Dünya

30.11.2017
"Yabancıların Türkiye İştahı Azalmadı"
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Hüseyin Aydın, bankalarının yurt dışından krediler ve tahvil ihracı yoluyla finansman sağlamaya devam edeceğini belirtti.
Sabah, Vatan

14.07.2017
Bankacılar, ülkenin önceliklerine odaklandı
Yönetim Kurulu Başkanı Aydın: "Bankacılık sektörünün proaktif davrandığı, tek vücut olup "biz buradayız" mesajı verdiği önemli bir sınavdı 15 Temmuz" 
Dünya

12.07.2017
İkinci Yarıda Maratoncu Gibi Koşarız
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın ilk çeyrekte kredilerin geçen yılın aynı dönemine göre iki kat arttığına dikkat çekti. Aydın, ilk yarıda 100 metreci gibi koştuklarını, artık maratona dönüleceğini söyledi
Dünya

08.07.2017
Nasıl dolandırılıyoruz?
Hürriyet Gazetesi Yazarı Sefer Levent, Türkiye Bankalar Birliği tarafından hazırlanan "Dolandırıcılık Yöntemleri ve Korunma Yöntemleri" kitabındaki örneklerden faydalanarak, dolandırıcıların kullandığı yöntemlere ilişkin yazı dizisine başladı.
Hürriyet 

13.05.2017
Türkiye Bankalar Birliği 60. Olağan Genel Kurulu
Basın Yansımaları


27.04.2017
MASAK - TBB Çalıştayı
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, 'Uluslararası alanda, son dönemde önem kazanan ortak raporlama standartları, uluslararası vergi anlaşmaları ve uygulama kurallarındaki gelişmeleri de yakından takip ediyoruz ve ülkemizin çıkarlarını dikkate alarak doğru uygulama için çaba sarf ediyoruz. Ölçülü ve hesap verebilir olmak hedefimizdir.' dedi. 
 AKşAM , AYDıNLıK GAZETESI , BIRGüN  , CUMHURIYET  , DüNYA , HABERTüRK , HüRRIYET , MILLIYET , POSTA , SöZCü , STAR , VATAN , YENI AKIT , YURT GAZETESI

10.04.2017
'Bankalar büyümeye destek oldu'
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, ''Türkiye'de bankacılık sektöründe, 2002-2016 döneminde hızlı bir büyüme ve bilanço yapısında dikkati çeken bir değişme yaşandı. Sermaye yeterliliği, aktif kalitesi, likidite, risk yönetimi, özkaynak karlılığı gibi temel bankacılık göstergeleri dikkate alındığında bankacılık sektörü sağlıklı bir bilançoya sahip oldu'' dedi.
Yazılı Basın : PARA

02.03.2017
'Bankalar paranın üstüne oturmamalı'
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "Topladığı mevduatı tamamen krediye dönüştürememiş kesimler varsa onların parayı boşta tutmaması ve onu ekonomiye kazandırması gerekmektedir. Paranın üstüne oturmamak lazım. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız ile aynı görüşteyiz" dedi.
Yazılı Basın : AKşAM , AYDıNLıK GAZETESI , CUMHURIYET , DAILY SABAH , DüNYAGüNEş , HABERTüRK , HABERTüRK , HüRRIYET , HüRRIYET DAILY NEWSMILLIYET , POSTA , SABAH , SöZCü , STAR , TAKVIM , TüRKIYE GAZETESI , VATAN , YENI ŞAFAK 

16.01.2017
Kredi menkulleşirse imkanlarımız katlanır
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın'ın bir önerisi var. Hüseyin Aydın, diyor ki; "Artık kredilerimizi menkulleştirelim." Bunun için ikincil piyasaların harekete geçirilmesi gerektiğine işaret eden Aydın, "Konuta verdiğiniz kredi yılda bir defa ürün almaya benziyor. Biz artık 1 koyundan 3 post çıkartmalıyız. Bu krediyi menkulleştirdiğiniz zaman ikinci ürün oluyor. Onu yurtdışına pazarladığınızda üçüncü ürün oluyor" vurgusunu yapıyor.
Yazılı Basın : DüNYA

22.08.2016
Tarihin en alçak ihanetini atlatacak güçteyiz
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın: "Ekonomi tarihinde görülen en ciddi krizde dimdik ayakta durduk, bölgemizde yaşanan en sıcak gelişmeleri başarıyla göğüsledik, şimdi de tarihimizin gördüğü en alçak ihaneti kolaylıkla atlatacak güçteyiz."
Yazılı Basın : HüRRIYET EK

15.08.2016
"Önceliğimiz büyümenin finansmanı"
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın: "Müşterilerimize ve yatırımcılara güven vermeye, hizmet ve kredi sürecini kesintisiz olarak karşılamaya devam edeceğiz. Büyümeyi sürdürmek amacıyla bankacılık sektörü olarak doğru hamleler yapmayı sürdüreceğiz."
Yazılı Basın : SABAH EK-2

28.05.2016
Şimşek: 'Reformlara kalınan yerden devam edilecek'
Türkiye Bankalar Birliği 59. Olağan Genel Kurulu'na katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bankacılık sektörüne ve Türkiye'nin büyüme stratejilerine dair açıklamalarda bulundu. Şimşek, konuşmasında reformlara kalınan yerden devam edileceğini belirtti.
Yazılı Basın : AKşAM, AYDıNLıK GAZETESI, DüNYAHüRRIYET, HüRRIYET DAILY NEWSKARAR, MILLIYET,  SöZCü, TARAF, TüRKIYE GAZETESIVATAN,  YENI AKIT,  YURT GAZETESI

Faiz marjının düşmesi beklenen bir durum
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, 59. Olağan Genel Kurul'da yaptığı konuşmada faiz marjının düştüğünü ve bunun beklenen bir durum olduğunu söyledi.
Yazılı Basın : CUMHURIYET, DAILY SABAH, HABERTüRK, MEYDAN, MILLIYET , SABAH, STAR, YENI ŞAFAK 

14.04.2016
Gelir vergisi sistemi revize edilecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, İstanbul'da Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) çalıştayında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Yazılı Basın : AKşAM, AYDıNLıK GAZETESI, BIRGüN, DüNYA , DüNYA, GüNEş, HABERTüRK, HüRRIYET, HüRRIYET DAILY NEWS , HüRRIYET DAILY NEWSKARAR , KARARMILLIYET, SABAHSöZCü, STAR, TARAF, TüRKIYE GAZETESI, VATAN, YENI AKIT , YENI ASıRYENI ŞAFAK, YENI YüZYıL

29.03.2016
İflas ertelemeye yeni düzenleme
TBB Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın, "Devlet, iflas ertelemesi konusunda bir düzenleme yapılması hususuna sıcak bakıyor." dedi.
Yazılı Basın : AKşAMCUMHURIYET , DIRILIş POSTASı , DüNYA , HABERTüRK , HüRRIYET ,  MEYDAN , MILLIYET , SABAH , SöZCü , STAR , TüRKIYE GAZETESI , VATAN , YENI AKIT , YENI ŞAFAK , YURT GAZETESI

13.01.2016
Şimşek: Yüksek faizde sorunun kaynağı bankalar değil
 
MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı'na katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yüksek faiz sorunun kaynağının bankalar olmadığını belirtti. Şimşek "mevduat faizi ortalama yüzden 10.7. Bankalar buna maliyetlerini ekleyince, yüzde 16'nın altında kredi veremez. Sorunu sadece bankalarla ilişkilendirmek doğru değil" dedi.
HABERTURK, VATAN

08.01.2016
Bankacılarla özel sektör temsilcileri ile buluştu

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) tarafından düzenlenen ortak toplantıda konuşan TBB Başkanı Hüseyin Aydın, "Herkesin kaybettiği bir ortamda biz kazanmayız. Ya da bizim kazandığımız ortamda herkes kaybetmiyor. Toplantıda sorunlar irdelendi, tartışıldı. Bu salt bugünün konusu da değil. Salt bildiğimiz konu da değil" dedi.
AKşAM , ANTALYA EKSPRES GAZETESI , ANTALYA GAZETESI , ANTALYA GüNDEM , ANTALYA İLERI , BURSA KENT , CUMHURIYET , DüNYA , GüNBOYU , HABERKENT , HABERTüRK , HüRSES (ANTALYA) , HüRSES (ANTALYA) , HüRSES (ANTALYA) , SABAH , TARAF , TüRKIYE GAZETESI , TüRKIYE'DE VAKIT , VATAN , YENIçAğ , YURT GAZETESI

28.12.2015
Bankalardan 266 milyarlık taahhüt
Bankacılık sektörünün ekonomik faaliyetin finansmanının her alanında bulunduğunu ve bundan sonra da olacağını kaydeden Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, "Haziran 2015 itibarıyla bankaların üstlendikleri risklerin toplamı 186 milyar, taahhütlerinin toplamı ise 266 milyar TL" dedi
SABAH EK

25.12.2015
Büyümeye desteği sürdüreceğiz

TBB Başkanı Hüseyin Aydın: "İç ve dış zorluklara rağmen 2015 yılında kredi artışını sürdüren bankacılık sektörü 2016'da da büyümeye destek olmaya, ödeme sistemini sağlıklı şekilde çalıştırmaya devam edecek. Fırsatları ve riskleri birlikte değerlendirdiğimizde ihtiyatı elden bırakmadan büyümeye devam edeceğimiz bu dönemdeyiz."
HüRRIYET EK-1

16.10.2015
"Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, IIF yıllık toplantısını değerlendirdi"
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, yatırımcıların ve kreditörlerin, Türkiye'min yüksek büyüme potansiyelinin farkında olduklarını belirterek, "Doğru politikalar ile özel sektör öncülüğünde ortalama yüzde 5 düzeyinde bir büyümenin sağlanacağı görüşündeler" Türkiye'ye sermaye girişi sürüyor" dedi.
AKŞAM, HABERTÜRK, POSTA, SABAH, STAR, YENİ AKİT, YENİ ŞAFAK, YENİGÜN (İSTANBUL), ZAFER


22.09.2015
"Bankacılık sektörünün maliyesi güçlü"
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, her ne kadar bankacılık sektörü başarılı performansını sürdürse de bu performansın korunması için, sektörün özkaynak üretme kapasitesi üzerindeki yüklerin azaltılmasının faydalı olacağını belirtti.
ANADOLU'DA BUGÜN, ANKARA 24 SAAT, BURSA HAYAT, CUMHURİYET, DİRİLİŞ POSTASI, DÜNYA, EGE TELGRAF, GAP GÜNDEMİ, HABER VAKTİM, HABERTÜRK, HÜRRİYET, MİLAT, ÖNCE VATAN, POSTA, SABAH, STAR, TAKVİM, TİCARET GAZETESİ (İZMİR), TÜRKİYE GAZETESİ, VATAN, YENİ ŞAFAK, YENİGÜN (İSTANBUL)

15.05.2015
Türkiye Bankalar Birliği'nin 58. Genel Kurulu

Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 58'inci Olağan Genel Kurulundan konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve TBB Başkanı Hüseyin Aydın önemli açıklamalarda bulundu.
AKŞAM, ANKARA BAŞKENT, AYDINLIK GAZETESİ, BİRGÜN, BUGÜN, BUGÜN, CUMHURİYET, DÜNYA, DÜNYA, HABERTÜRK, HÜRRİYET, HÜRRİYET DAİLY NEWS, HÜRSES, MİLLET, MİLLİ GAZETE, MİLLİYET, POSTA, SABAH, SÖZCÜ, STAR, TİCARET GAZETESİ (İZMİR), TÜRKİYE GAZETESİ, VATAN, YENİ MESAJ, YENİ ŞAFAK, YENİÇAĞ

22.04.2015
'Sağlıklı Bankacılık Büyümeyi Hızlandırır'
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, yeniden yapılandırılan bankacılık sektörü nün, büyüme döneminde hızla artan ve çeşitlenen finansal ihtiyaçları karşıladığını söyledi. 
SABAH 30.YIL


10.04.2015
MASAK-TBB Çalıştayı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ziraat Bankası Genel Müdürü ve TBB başkanı Hüseyin Aydın, Mali Suçlar Araştırma Kurulu (MASAK) ve Türkiye Bankalar Birliği tarafından düzenlenen MASAK-TBB Çalıştayı'na katıldı.
AKŞAM, BUGÜN, CUMHURİYET, CUMHURİYET, DÜNYA, HABERTÜRK, HÜRRİYET, MİLLİYET, SABAH, SÖZCÜ, STAR, STAR, TÜRKİYE GAZETESİ, YENİ ŞAFAK, ZAMAN

23.01.2015
'Bankaların üzerinde çok ağır yükler var'
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, "Biz en çok parayı büyümenin yüksek olduğu ve faizlerin aşağıda olduğu dönemlerde kazanıyoruz" dedi.
AKŞAM, ANKARA 24 SAAT, ANKARA BAŞKENT, ANKARA BAŞKENT, BUGÜN, CUMHURİYET, DÜNYA, HABERTÜRK, HÜRRİYET, HÜRRİYET DAİLY NEWS, HÜRSES, POSTA, SABAH, SÖZCÜ, STAR, STAR, YENİ ŞAFAK

06.01.2015
2015 finans sohbetleri
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, sektör olarak 'gri alanlar' istemediklerini vurguladı.
DÜNYA

21.10.2014
Bankacılığa kadın eli değdi
Haziran sonu itibariyle son bir yılda çalışan sayısı 6 bin 680 kişi artarak 198 bin 894'e çıkan bankacılık sektörü, kadın çalışan sayısının fazlalığıyla da dikkat çekti. Bankacılık sektöründe 2011'de yüzde 49.8 olan kadın çalışan oranı bu yılın haziranında yüzde 51,2'ye yükseldi.
SABAH FİNANS

Bankalar büyümeye destek oluyor
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, bankaların güven ve verimlilik içinde kaynak topladığını söyledi. Kamunun, kurumsal ve bireysel müşterilerinin kredi taleplerini karşılayarak ekonomiye katkı sağladığını belirtti.
SABAH FİNANS


30.09.2014
Reel Sektör Reformlarını çok önemsiyoruz
Hürriyet Gazetesi'nin yayımladığı "Türkiye'nin Bankaları" ekindeki köşe yazısında bankacılık sektörünü değerlendiren Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın,"Reel sektörün verimliliğini ve karlılığını iyileştirecek reformları önemsiyor ve yakından izliyoruz" yorumunda bulundu.
HÜRRİYET EK