31.05.2022
Türkiye Bankalar Birliği 65. Genel Kurulu'nu yaptı
Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 65. Genel Kurul toplantısı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin katılımıyla gerçekleştirildi. Genel kurulun açılışında konuşan TBB Başkanı Alpaslan Çakar, dünya ekonomisinde geçen yıl yaşanan toparlanmadan, istihdamdaki ve uluslararası ticaret hacmindeki artıştan, geliri ve talebi destekleyici politikalar ile düşük tonlama faizinin toparlanmayı hızlandırmasından bahsetti.
Yazılı Basın: Sabah, Hürriyet, Sözcü, Milliyet, Posta, Yeni Şafak, Akşam, Takvim, Yeni Akit, Analiz Devamı...
İnternet Medyası: hurriyet.com.tr, milliyet.com.tr, milliyet.com.tr, milliyet.com.tr, haberturk.com, mynet.com, bloomberght.com, bloomberght.com, sozcu.com.tr, internethaber.com Devamı...

29.09.2021
25 banka hizmette engelleri kaldırdı
Mobil ve dijital kanallara yaptığı yatırımı her geçen yıl artıran kamu ve özel bankalar hizmette kapsayıcılığı artırıyor. Türkiye Bankalar Birliği raporuna göre, ilk 6 ayında engellilere hizmet veren banka sayısı 25 oldu.
Yazılı Basın: Akşam

15.07.2021
Bankacılık sektörü hain kalkışmaya başından itibaren karşı durdu
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne özel bir yazı hazırladı. Okumak için tıklayınız.

29.05.2021
Bakan Elvan, bankalardan destek bekliyor
Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 64. Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Kredi gelişimini izliyoruz, ihtiyaç olursa finansal sektörde makro ihtiyati tedbir almaktan çekinmeyiz" dedi ve bankalardan 3 konuda destek beklediğini söyledi.
Yazılı Basın: Sabah, Hürriyet, Sözcü, Milliyet, Posta, Yeni Şafak, Akşam, Takvim, Yeni Akit, Korkusuz

29.05.2021
Toplam krediler 3,8 trilyon TL'yi aştı
TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Mart 2020-2021 döneminde bilanço büyüklüğünün yüzde 33 oranında artarak 6,5 trilyon TL'ye ulaştığını söyleyerek, "Bilançonun milli gelire oranı yüzde 122'ye yükselmiştir. TL krediler yüzde 33 artarak 2,4 trilyon TL'yi, toplam krediler ise yüzde 30 artarak 3,8 trilyon TL'yi aşmıştır. Özel sektöre ve kamuya kullandırılan kaynakların bilanço içindeki payı yüzde 75 düzeyindedir" dedi.
Yazılı Basın: Yeni Akit, YeniBirlik

22.04.2021
Türk finans sektöründe farkındalık 2006'da başladı
Türkiye'de sürdürülebilirlik konusunda ilk yasal düzenleme, 1983 yılında yürürlüğe giren 2872 sayılı Çevre Kanunu oldu. Finans sektörü özelinde ise 2006 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından Bankacılık Sistemi Etik İlkeleri Kılavuzu'nun yayımlanması ile sektörün sürdürülebilirlik alanındaki farkındalığının artırılması yönünde önemli bir adım atıldı. 2014 yılında*, TBB bankacılık ve finans sektörünün sürdürülebilir kalkınmaya vereceği katkı dahilinde iyi uygulamaları içeren bir rehber yayımladı. Bu rehber, Mart 2021'de, TBB tarafından güncellendi.
Yazılı Basın: Dünya

26.02.2021
Bankaların kârı kredi büyümesini destekler
Türkiye Bankalar Birliği, bankacılık sektöründe karın özkaynakları büyüttüğüne dikkat çekerek özkaynakların ise ülkede kredi büyümesini desteklediğini ifade etti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre 2020 yılını bankalar yüzde 22,3 artışla yaklaşık 60 milyar lira seviyesinde kar ile tamamladı. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) bankaların karının özkaynakları, özkaynakların ise kredi büyümesini desteklediğini vurguladı.
Yazılı Basın: Dünya

24.06.2020
Türkiye Bankalar Birliği 63. Genel Kurul Toplantısı Basın yasımaları
Haberleri görmek için linke tıklayınız.

20.03.2020
Bankalar Birliği'nden bankalara 'kredi' tavsiyesi
Türkiye Bankalar Birliği, bankalara yönelik yaptığı açıklamada kredi kanallarının açık tutulmasını tavsiye etti. Birliğin resmi sitesinden yapılan açıklamada yapılandırma taleplerinin hızla sonuçlandırılması da istendi.
Yazılı Basın: Sabah, Hürriyet, Posta, Milliyet, Akşam, YeniBirlik, Dünya, Cumhuriyet,

30.11.2019
Türk bankaları JCR Avrasya'nın çoğunluk hisselerini aldı
Türk bankaları ve finans kuruluşları JCR Avrasya'nın çoğunluk hissesini satın almak üzere anlaşma imzaladı. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından yapılan açıklamaya göre yeni ortaklık, finansal piyasalardan borçlanmak isteyen şirketlerin kredi değerliliğini tespit edecek ve kredi notu sayesinde kaynaklar daha verimli kullanılarak ekonomide sağlıklı büyümeye destek sağlanacak. 
Yazılı Basın: Sözcü, Sabah, Hürriyet, Posta, Türkiye Gazetesi, Milliyet, Güneş, Yeni Şafak, Takvim

17.10.2018
Reel kesim ve finans sektörü çözüm için masaya oturdu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulları ortak toplantı düzenledi. TOBB'un İstanbul Hizmet Binası'ndaki buluşma TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile TBB Başkanı Hüseyin Aydın başkanlığında gerçekleşti.
Yazılı Basın: Hürriyet, Milliyet, Vatan, Star, Yeni Akit, Aydınlık Gazetesi, Cumhuriyet

17.10.2018
'Yatırımcılar Türkiye ekonomisinin uzun dönem performansına güveniyor'
TBB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, "IMF, Dünya Bankası ve Uluslararası Finans Enstitüsü toplantıları süresince uluslararası yatırımcılara Türkiye'de yaşanan gelişmeler, hükümetin aldığı önlemler hakkında bilgi sunma imkanımız oldu." dedi.
Yazılı Basın: Sabah, Hürriyet, Sözcü, Türkiye Gazetesi, Yeni Şafak, Akşam, Harbi, Dünya, Günboyu, Yeni Söz Gazetesi

13.10.2018
TBB, Uluslararası Bankacıları Buluşturdu
Türkiye Bankalar Birliği (TBB), uluslararası bankacılara Endonezya'nın Bali adasında resepsiyon verdi. TBB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın'ın ev sahipliğinde dün akşam 30'uncusu düzenlenen etkinliğe, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, birçok ülkeden merkez bankası başkanı ve bankacılar katıldı.
Yazılı Basın: Sabah, Sözcü, Milliyet, Yeni Şafak, Star, Harbi, Dünya, Yeni Asya, Yeni Söz Gazetesi, Yeni Çağrı

20.09.2018
Bankalar 'Yapılandırma' Anlaşmasını İmzaladı
Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşmasının, dün itibarıyla imzalandığını ve uygulamaya girdiğini duyurdu.TBB, Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması hakkında yaptığı yazılı açıklamada, bankalar ve diğer finansal kurumların münferit veya birlikte, borçlarını ödemeye niyetli, ancak farklı nedenlerle edimlerini zamanında yerine getiremeyen müşterilerine, ödeme kabiliyetlerinin iyileştirilmesine destek olduğu belirtti.
Yazılı Basın: Sabah, Sözcü, Hürriyet, Posta, Milliyet, Türkiye Gazetesi, Yeni Şafak, Star, Akşam

07.09.2018
TBB Başkanı Aydın, mevduat ve kredi düzenlemelerini değerlendirdi
TBB Başkanı Hüseyin Aydın, geçen hafta "Birlikte Kazanacağız" sloganıyla uygulamaya alınan projeye ilişkin bilgi vererek, nefes kredisi adı altında daha önce iki kez KOBİ finansmanına yönelik Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile çalışma yürüttüklerini anımsattı. Aydın, yeni uygulamada krediye katılan bankaların ise Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası olduğuna işaret etti.
Yazılı Basın: Sabah, Sözcü, Hürriyet, Posta, Milliyet, Türkiye Gazetesi, Star, Akşam, Vatan, Yeni Asır

10.08.2018
"Her şey matematik değil, hikayesi olan yapılandırılır"
Son dönemin önemli gündem maddelerinden biri olan 'kredi yapılandırma' konusunda değerlendirmede bulunan Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, cari koşullarla yapılandırma isteğinin gayet normal olduğunu belirterek, yapılandırmaların bankalar tarafından ticari mantık çerçevesinde yerine getirildiğini söyledi.
Yazılı Basın: Sabah, Hürriyet, Posta

09.08.2018
Bankalar Birliği Başkanından önemli açıklamalar
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, NTV'de soruları yanıtladı. Aydın, " Sorunlu kredilerin oranı yüzde 3'ler civarında. Bu, Türk bankacılık sisteminin aktiflerini iyi yönettiğinin bir sonucudur" dedi.
Yazılı Basın: DünyaSabah, Sözcü, Posta, Milliyet, Türkiye Gazetesi, Türkiye Gazetesi, Star, Akşam, Vatan, Yeniçağ, Devamı...

17.05.2018
'Bankacılık Sektörü Pozitif Görünümünü Koruyacak Kabiliyette'
Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bankacılık sektörünün, büyük ölçüde uluslararası gelişmelerin neden olduğu son dönemdeki zorlu süreçten kaynaklanan riskleri de doğru yöneterek pozitif görünümünü koruyacak kabiliyette olduğunu belirtti. TBB'den yapılan açıklamada, yakın dönemde ABD'de faiz oranlarının yükselme, dünyada petrol ve emtia fiyatlarının artış eğiliminde olması yanında uluslararası ve bölgesel politik risklerin artmasının gelişmekte olan ülkeleri olduğu gibi Türkiye'yi de etkilediği kaydedildi.
Yazılı Basın: Sabah, Hürriyet, Posta, Habertürk, Türkiye Gazetesi, Milliyet, Takvim, Yeni Şafak, Akşam, VatanDünyaCumhuriyetHürriyet Daily NewsKarar

12.05.2018
MASAK - TBB Çalıştayı
Basın Yansımaları

08.05.2018
Türkiye Bankalar Birliği 61. Genel Kurulu
Basın Yansımaları

09.04.2018
Kredi Yapılandırma Ne Ayıp, Ne de Suç!
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "şirketlerin likiditelerinde sıkışmalar olabilir. Bunlar yönetilebilecek konular. Bankalar müşterilerine destek oluyor" dedi. Ülker Grubu'ndan sonra Doğuş Grubu'nun da borçlarında 'yapılandırmaya gittiği' haberleri gündemin ön sırasına oturdu.
Dünya

15.01.2018
'TL ile Tasarrufu Artıralım, İkili Paradan Kurtulalım'
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, Türkiye'de yatırımcıların TL ile tasarruf yapıp TL ile konuşması gerektiğini vurgulayarak "Türkiye'de toplam tasarruflar içinde ikinci bir para birimi olmamalı" dedi. TBB Başkanı Aydın, "Türkiye'de maalesef iki ayrı para kullanıyoruz. Kur çok oynadığı zaman işinizde gerçek resmi görmeniz çok zor oluyor. Bireylerin dövizle borçlanmasını önlemiştik. Şimdi döviz geliri olmayan işletmelerin borçlanması da kurala oturacak. Tabii ki yatırım, ihracat ve döviz kazandırıcı işlemler ile teşvikli işlemler için istisnalar var. Yeni yaklaşımının dolarizasyonu azaltacağını düşünüyoruz" dedi.
Dünya

30.11.2017
"Yabancıların Türkiye İştahı Azalmadı"
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Hüseyin Aydın, bankalarının yurt dışından krediler ve tahvil ihracı yoluyla finansman sağlamaya devam edeceğini belirtti.
Sabah, Vatan

14.07.2017
Bankacılar, ülkenin önceliklerine odaklandı
Yönetim Kurulu Başkanı Aydın: "Bankacılık sektörünün proaktif davrandığı, tek vücut olup "biz buradayız" mesajı verdiği önemli bir sınavdı 15 Temmuz" 
Dünya

12.07.2017
İkinci Yarıda Maratoncu Gibi Koşarız
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın ilk çeyrekte kredilerin geçen yılın aynı dönemine göre iki kat arttığına dikkat çekti. Aydın, ilk yarıda 100 metreci gibi koştuklarını, artık maratona dönüleceğini söyledi
Dünya

08.07.2017
Nasıl dolandırılıyoruz?
Hürriyet Gazetesi Yazarı Sefer Levent, Türkiye Bankalar Birliği tarafından hazırlanan "Dolandırıcılık Yöntemleri ve Korunma Yöntemleri" kitabındaki örneklerden faydalanarak, dolandırıcıların kullandığı yöntemlere ilişkin yazı dizisine başladı.
Hürriyet 

13.05.2017
Türkiye Bankalar Birliği 60. Olağan Genel Kurulu
Basın Yansımaları


27.04.2017
MASAK - TBB Çalıştayı
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, 'Uluslararası alanda, son dönemde önem kazanan ortak raporlama standartları, uluslararası vergi anlaşmaları ve uygulama kurallarındaki gelişmeleri de yakından takip ediyoruz ve ülkemizin çıkarlarını dikkate alarak doğru uygulama için çaba sarf ediyoruz. Ölçülü ve hesap verebilir olmak hedefimizdir.' dedi. 
 AKşAM , AYDıNLıK GAZETESI , BIRGüN  , CUMHURIYET  , DüNYA , HABERTüRK , HüRRIYET , MILLIYET , POSTA , SöZCü , STAR , VATAN , YENI AKIT , YURT GAZETESI

10.04.2017
'Bankalar büyümeye destek oldu'
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, ''Türkiye'de bankacılık sektöründe, 2002-2016 döneminde hızlı bir büyüme ve bilanço yapısında dikkati çeken bir değişme yaşandı. Sermaye yeterliliği, aktif kalitesi, likidite, risk yönetimi, özkaynak karlılığı gibi temel bankacılık göstergeleri dikkate alındığında bankacılık sektörü sağlıklı bir bilançoya sahip oldu'' dedi.
Yazılı Basın : PARA

02.03.2017
'Bankalar paranın üstüne oturmamalı'
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "Topladığı mevduatı tamamen krediye dönüştürememiş kesimler varsa onların parayı boşta tutmaması ve onu ekonomiye kazandırması gerekmektedir. Paranın üstüne oturmamak lazım. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız ile aynı görüşteyiz" dedi.
Yazılı Basın : AKşAM , AYDıNLıK GAZETESI , CUMHURIYET , DAILY SABAH , DüNYAGüNEş , HABERTüRK , HABERTüRK , HüRRIYET , HüRRIYET DAILY NEWSMILLIYET , POSTA , SABAH , SöZCü , STAR , TAKVIM , TüRKIYE GAZETESI , VATAN , YENI ŞAFAK 

16.01.2017
Kredi menkulleşirse imkanlarımız katlanır
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın'ın bir önerisi var. Hüseyin Aydın, diyor ki; "Artık kredilerimizi menkulleştirelim." Bunun için ikincil piyasaların harekete geçirilmesi gerektiğine işaret eden Aydın, "Konuta verdiğiniz kredi yılda bir defa ürün almaya benziyor. Biz artık 1 koyundan 3 post çıkartmalıyız. Bu krediyi menkulleştirdiğiniz zaman ikinci ürün oluyor. Onu yurtdışına pazarladığınızda üçüncü ürün oluyor" vurgusunu yapıyor.
Yazılı Basın : DüNYA

22.08.2016
Tarihin en alçak ihanetini atlatacak güçteyiz
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın: "Ekonomi tarihinde görülen en ciddi krizde dimdik ayakta durduk, bölgemizde yaşanan en sıcak gelişmeleri başarıyla göğüsledik, şimdi de tarihimizin gördüğü en alçak ihaneti kolaylıkla atlatacak güçteyiz."
Yazılı Basın : HüRRIYET EK

15.08.2016
"Önceliğimiz büyümenin finansmanı"
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın: "Müşterilerimize ve yatırımcılara güven vermeye, hizmet ve kredi sürecini kesintisiz olarak karşılamaya devam edeceğiz. Büyümeyi sürdürmek amacıyla bankacılık sektörü olarak doğru hamleler yapmayı sürdüreceğiz."
Yazılı Basın : SABAH EK-2

28.05.2016
Şimşek: 'Reformlara kalınan yerden devam edilecek'
Türkiye Bankalar Birliği 59. Olağan Genel Kurulu'na katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bankacılık sektörüne ve Türkiye'nin büyüme stratejilerine dair açıklamalarda bulundu. Şimşek, konuşmasında reformlara kalınan yerden devam edileceğini belirtti.
Yazılı Basın : AKşAM, AYDıNLıK GAZETESI, DüNYAHüRRIYET, HüRRIYET DAILY NEWSKARAR, MILLIYET,  SöZCü, TARAF, TüRKIYE GAZETESIVATAN,  YENI AKIT,  YURT GAZETESI

Faiz marjının düşmesi beklenen bir durum
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, 59. Olağan Genel Kurul'da yaptığı konuşmada faiz marjının düştüğünü ve bunun beklenen bir durum olduğunu söyledi.
Yazılı Basın : CUMHURIYET, DAILY SABAH, HABERTüRK, MEYDAN, MILLIYET , SABAH, STAR, YENI ŞAFAK 

14.04.2016
Gelir vergisi sistemi revize edilecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, İstanbul'da Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) çalıştayında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Yazılı Basın : AKşAM, AYDıNLıK GAZETESI, BIRGüN, DüNYA , DüNYA, GüNEş, HABERTüRK, HüRRIYET, HüRRIYET DAILY NEWS , HüRRIYET DAILY NEWSKARAR , KARARMILLIYET, SABAHSöZCü, STAR, TARAF, TüRKIYE GAZETESI, VATAN, YENI AKIT , YENI ASıRYENI ŞAFAK, YENI YüZYıL

29.03.2016
İflas ertelemeye yeni düzenleme
TBB Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın, "Devlet, iflas ertelemesi konusunda bir düzenleme yapılması hususuna sıcak bakıyor." dedi.
Yazılı Basın : AKşAMCUMHURIYET , DIRILIş POSTASı , DüNYA , HABERTüRK , HüRRIYET ,  MEYDAN , MILLIYET , SABAH , SöZCü , STAR , TüRKIYE GAZETESI , VATAN , YENI AKIT , YENI ŞAFAK , YURT GAZETESI

13.01.2016
Şimşek: Yüksek faizde sorunun kaynağı bankalar değil
 
MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı'na katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yüksek faiz sorunun kaynağının bankalar olmadığını belirtti. Şimşek "mevduat faizi ortalama yüzden 10.7. Bankalar buna maliyetlerini ekleyince, yüzde 16'nın altında kredi veremez. Sorunu sadece bankalarla ilişkilendirmek doğru değil" dedi.
HABERTURK, VATAN

08.01.2016
Bankacılarla özel sektör temsilcileri ile buluştu

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) tarafından düzenlenen ortak toplantıda konuşan TBB Başkanı Hüseyin Aydın, "Herkesin kaybettiği bir ortamda biz kazanmayız. Ya da bizim kazandığımız ortamda herkes kaybetmiyor. Toplantıda sorunlar irdelendi, tartışıldı. Bu salt bugünün konusu da değil. Salt bildiğimiz konu da değil" dedi.
AKşAM , ANTALYA EKSPRES GAZETESI , ANTALYA GAZETESI , ANTALYA GüNDEM , ANTALYA İLERI , BURSA KENT , CUMHURIYET , DüNYA , GüNBOYU , HABERKENT , HABERTüRK , HüRSES (ANTALYA) , HüRSES (ANTALYA) , HüRSES (ANTALYA) , SABAH , TARAF , TüRKIYE GAZETESI , TüRKIYE'DE VAKIT , VATAN , YENIçAğ , YURT GAZETESI

28.12.2015
Bankalardan 266 milyarlık taahhüt
Bankacılık sektörünün ekonomik faaliyetin finansmanının her alanında bulunduğunu ve bundan sonra da olacağını kaydeden Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, "Haziran 2015 itibarıyla bankaların üstlendikleri risklerin toplamı 186 milyar, taahhütlerinin toplamı ise 266 milyar TL" dedi
SABAH EK

25.12.2015
Büyümeye desteği sürdüreceğiz

TBB Başkanı Hüseyin Aydın: "İç ve dış zorluklara rağmen 2015 yılında kredi artışını sürdüren bankacılık sektörü 2016'da da büyümeye destek olmaya, ödeme sistemini sağlıklı şekilde çalıştırmaya devam edecek. Fırsatları ve riskleri birlikte değerlendirdiğimizde ihtiyatı elden bırakmadan büyümeye devam edeceğimiz bu dönemdeyiz."
HüRRIYET EK-1

16.10.2015
"Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, IIF yıllık toplantısını değerlendirdi"
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, yatırımcıların ve kreditörlerin, Türkiye'min yüksek büyüme potansiyelinin farkında olduklarını belirterek, "Doğru politikalar ile özel sektör öncülüğünde ortalama yüzde 5 düzeyinde bir büyümenin sağlanacağı görüşündeler" Türkiye'ye sermaye girişi sürüyor" dedi.
AKŞAM, HABERTÜRK, POSTA, SABAH, STAR, YENİ AKİT, YENİ ŞAFAK, YENİGÜN (İSTANBUL), ZAFER


22.09.2015
"Bankacılık sektörünün maliyesi güçlü"
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, her ne kadar bankacılık sektörü başarılı performansını sürdürse de bu performansın korunması için, sektörün özkaynak üretme kapasitesi üzerindeki yüklerin azaltılmasının faydalı olacağını belirtti.
ANADOLU'DA BUGÜN, ANKARA 24 SAAT, BURSA HAYAT, CUMHURİYET, DİRİLİŞ POSTASI, DÜNYA, EGE TELGRAF, GAP GÜNDEMİ, HABER VAKTİM, HABERTÜRK, HÜRRİYET, MİLAT, ÖNCE VATAN, POSTA, SABAH, STAR, TAKVİM, TİCARET GAZETESİ (İZMİR), TÜRKİYE GAZETESİ, VATAN, YENİ ŞAFAK, YENİGÜN (İSTANBUL)

15.05.2015
Türkiye Bankalar Birliği'nin 58. Genel Kurulu

Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 58'inci Olağan Genel Kurulundan konuşan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve TBB Başkanı Hüseyin Aydın önemli açıklamalarda bulundu.
AKŞAM, ANKARA BAŞKENT, AYDINLIK GAZETESİ, BİRGÜN, BUGÜN, BUGÜN, CUMHURİYET, DÜNYA, DÜNYA, HABERTÜRK, HÜRRİYET, HÜRRİYET DAİLY NEWS, HÜRSES, MİLLET, MİLLİ GAZETE, MİLLİYET, POSTA, SABAH, SÖZCÜ, STAR, TİCARET GAZETESİ (İZMİR), TÜRKİYE GAZETESİ, VATAN, YENİ MESAJ, YENİ ŞAFAK, YENİÇAĞ

22.04.2015
'Sağlıklı Bankacılık Büyümeyi Hızlandırır'
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, yeniden yapılandırılan bankacılık sektörü nün, büyüme döneminde hızla artan ve çeşitlenen finansal ihtiyaçları karşıladığını söyledi. 
SABAH 30.YIL


10.04.2015
MASAK-TBB Çalıştayı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ziraat Bankası Genel Müdürü ve TBB başkanı Hüseyin Aydın, Mali Suçlar Araştırma Kurulu (MASAK) ve Türkiye Bankalar Birliği tarafından düzenlenen MASAK-TBB Çalıştayı'na katıldı.
AKŞAM, BUGÜN, CUMHURİYET, CUMHURİYET, DÜNYA, HABERTÜRK, HÜRRİYET, MİLLİYET, SABAH, SÖZCÜ, STAR, STAR, TÜRKİYE GAZETESİ, YENİ ŞAFAK, ZAMAN

23.01.2015
'Bankaların üzerinde çok ağır yükler var'
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, "Biz en çok parayı büyümenin yüksek olduğu ve faizlerin aşağıda olduğu dönemlerde kazanıyoruz" dedi.
AKŞAM, ANKARA 24 SAAT, ANKARA BAŞKENT, ANKARA BAŞKENT, BUGÜN, CUMHURİYET, DÜNYA, HABERTÜRK, HÜRRİYET, HÜRRİYET DAİLY NEWS, HÜRSES, POSTA, SABAH, SÖZCÜ, STAR, STAR, YENİ ŞAFAK

06.01.2015
2015 finans sohbetleri
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, sektör olarak 'gri alanlar' istemediklerini vurguladı.
DÜNYA

21.10.2014
Bankacılığa kadın eli değdi
Haziran sonu itibariyle son bir yılda çalışan sayısı 6 bin 680 kişi artarak 198 bin 894'e çıkan bankacılık sektörü, kadın çalışan sayısının fazlalığıyla da dikkat çekti. Bankacılık sektöründe 2011'de yüzde 49.8 olan kadın çalışan oranı bu yılın haziranında yüzde 51,2'ye yükseldi.
SABAH FİNANS

Bankalar büyümeye destek oluyor
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, bankaların güven ve verimlilik içinde kaynak topladığını söyledi. Kamunun, kurumsal ve bireysel müşterilerinin kredi taleplerini karşılayarak ekonomiye katkı sağladığını belirtti.
SABAH FİNANS


30.09.2014
Reel Sektör Reformlarını çok önemsiyoruz
Hürriyet Gazetesi'nin yayımladığı "Türkiye'nin Bankaları" ekindeki köşe yazısında bankacılık sektörünü değerlendiren Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın,"Reel sektörün verimliliğini ve karlılığını iyileştirecek reformları önemsiyor ve yakından izliyoruz" yorumunda bulundu.
HÜRRİYET EK