ETKİNLİKLER

 • Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın Ankara Ticaret Odası Meclisi'nde konuştu

  Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın Ankara Ticaret Odası Meclisi'nde konuştu
  23.02.2017
  Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, Ankara Ticaret Odası Meclis toplantısına katıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Aydın bankacılık ve reel sektör ilişkleri konulu bir konuşma yaptı.
  Detay
 • Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek KGF üyesi bankalar ile bir araya geldi

  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek KGF üyesi bankalar ile bir araya geldi

  7.12.2016
  TC Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet Şimşek, TC Başbakanlık Hazine Müsteşarı Sayın Osman Çelik, Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Faik Yavuz ve Kredi Garanti Fonu’na üye bankaların katılımıyla, 7 Aralık 2016 tarihinde bir toplantı düzenlendi.  Toplantıda, Hazine Müsteşarlığı ve Kredi Garanti Fonu arasında imza edilen Hazine destekli kefaletlere ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

  Detay
 • Bahreyn Bankalar Birliği Türkiye Bankalar Birliği'ni ziyaret etti

  Bahreyn Bankalar Birliği Türkiye Bankalar Birliği'ni ziyaret etti
  30.12.2016
  Bahreyn Bankalar Birliği heyeti Türkiye Bankalar Birliği'ni ziyaret etti. Bahreyn Bankalar Birliği CEO’su Dr. Waheed Al Qassim önderliğindeki heyet, Birliğin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yapılan temaslarda, Türkiye - Bahreyn ve Körfez ülkeleri bankaları arasında geleneksel ve İslami bankacılık ilişkilerinin arttırılması, ortak eğitim ve tanıtım programlarının düzenlenmesi, bölgede yatırım yapan işadamalarının talep ettikleri bankacılık hizmetlerinin sağlanması, ilişkilerin yatırım ve ekonomik faaliyete dönüştürülmesi konularında fikir alışverişinde bulunuldu.
  Detay
 • Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Arap Bankalar Birliği Yıllık Toplantısına katıldı

  Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Arap Bankalar Birliği Yıllık Toplantısına katıldı
  24.11.2016
  Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın liderliğindeki Heyet, 24-25 Kasım tarihlerinde Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta düzenlenen Arap Bankalar Birliği Yıllık Toplantısına katıldı. Arap Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Mohamad El Jarrah Ali Sabbah ile bir araya gelen Aydın, Toplantılar dolayısıyla burada bulunan bir çok bankacı ile de temaslarda bulundu. Heyet, T.C. Beyrut Büyükelçisi Sayın Çağatay Erciyes'i makamında ziyaret etti.
  Detay
 • Hazine Müsteşarlığı'nda göreve başlayan uzmanlara Türkiye Bankalar Birliği ve sektör tanıtıldı

  Hazine Müsteşarlığı'nda göreve başlayan uzmanlara Türkiye Bankalar Birliği ve sektör tanıtıldı
  09.11.2016
  Hazine Müsteşarlığı tarafından düzenlenen Mali Kuruluşları Tanıtım Programı kapsamında, yeni göreve başlayan uzman yardımcılarına Türkiye Bankalar Birliği tanıtılarak, bankacılık sektörü hakkında bilgi verildi. 
  Detay