ETKİNLİKLER

 • Ortak Raporlama Standartları değerlendirme toplantısı yapıldı

  Ortak Raporlama Standartları değerlendirme toplantısı yapıldı
  02.05.2019

  T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ve banka temsilcilerinin katılımıyla Ortak Raporlama Standartları (Common Reporting Standarts- CRS) konulu değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda uygulamalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 
  Detay
 • Zor Zamanlarda Banka Aktiflerinin Yönetimi Konferansı düzenlendi

  Zor Zamanlarda Banka Aktiflerinin Yönetimi Konferansı düzenlendi
  06.05.2019

  Boğaziçi Üniversitesi işbirliğinde "Zor Zamanlarda Banka Aktiflerinin Yönetimi" başlıklı konferans düzenlendi. Cenevre Üniversitesi Öğretim Üyesi ve İsviçre Finans Enstitüsü Araştırma Başkanı Prof. Dr. Jean Charles Rochet katılımcılara sunum yaptı.
  Konferansta yapılan sunuma ulaşmak için lütfen linke tıklayınız.
  Konferansı izlemek için lütfen linke tıklayınız.
  Detay
 • Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Yönetmelik Taslağı Çalıştayı düzenlendi

  Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Yönetmelik Taslağı Çalıştayı düzenlendi
  04.05.2019

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu işbirliğinde "Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik Taslağı Çalıştayı" düzenlendi. Kurum temsilcileri ile bankacılar çalışma gruplarında bir araya geldi. 
  Detay
 • Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Türkiye'nin ekonomi ve bankacılık tecrübesini Arap bankacılara anlattı

  Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Türkiye'nin ekonomi ve bankacılık tecrübesini Arap bankacılara anlattı
  24.04.2019

  Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, Arap Bankalar Birliği tarafından 23 - 25 Nisan tarihlerinde Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlenen "Ekonomik Reformlar ve Yönetişim" konulu Arap Bankacılık Konferansında Türkiye'nin ekonomi ve bankacılık sektöründeki tecrübesini paylaştı.

  “Bölgedeki Ekonomik Reform Deneyimleri” başlıklı panelde yer alan Aydın, katılımcılara gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerini etkileyen ana akımları, büyümenin sürdürülmesinde ve refah artışının sağlanmasında reformların önemini anlattı. Aydın, 2002 öncesi ile sonrası Türkiye ekonomisi ve bankacılık sektörü hakkında Türkiye tecrübesini, bölge ülkelerinin bankacılarına aktardı.

  Reformların hazırlanmasında ve uygulanmasında siyasi kararlılık ve siyasi istikrarın önemine dikkat çeken Aydın, Türkiye ekonomisinin reformlar sonrasında daha hızlı büyüdüğünü, istihdamın arttığını, özel sektörün büyümede daha fazla rol aldığını, finansal sektörün özel sektörü daha çok finanse ettiğini belirtti.
  Detay
 • Ödeme Sistemleri Düzenlemeler ve Uygulamalar Konferansı düzenlendi

  Ödeme Sistemleri Düzenlemeler ve Uygulamalar Konferansı düzenlendi
  12.04.2019

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Bankalararası Kart Merkezi işbirliğinde "Ödeme Sistemleri Düzenlemeler ve Uygulamalar" başlıklı konferans düzenlendi.  Konuşmacılar; "ödemeler alanındaki gelişmeler, ödeme hizmetleri, e-para Kuruluşları, düzenlemeler, güvenlik, finansal teknolojiler ve ödeme sistemleri argeleri" konularında katılımcılara bilgi aktardı.
  Detay