ETKİNLİKLER

 • TBB Yönetim Kurulu Sermaye Piyasası Kurulu'nu ziyaret etti

  TBB Yönetim Kurulu Sermaye Piyasası Kurulu'nu ziyaret etti
  17.07.2018
  Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri, göreve yeni başlayan Sermaye Piyası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Yapılan toplantıda finansal sektörün büyütülmesi ve ürün çeşitliğinin artırılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
  Detay
 • Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Türkiye Bankalar Birliği’ni ziyaret etti

  Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Türkiye Bankalar Birliği’ni ziyaret etti
  16.07.2018
  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye Bankalar Birliği’ni (TBB) ziyaret etti. Bakan Albayrak yapılan toplantıda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve TBB Yönetim Kurulu Üyeleriyle, sektöre ilişkin fikir alışverişinde bulundu. Toplantının ardından TBB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, Bakan Albayrak’a ziyareti nedeniyle bir teşekkür plaketi sundu.

  Bakan Albayrak, “ekonomimizdeki 16 yıllık başarımızın en önemli parçalarından biri sağlam bankacılık sektörü oldu. Bu alanda, işbirliği ve koordinasyonla daha iyi seviyelere ulaşacağız” dedi.
  Detay
 • Rehin Hukukunda Güncel Gelişmeler Konferansı düzenlendi

  Rehin Hukukunda Güncel Gelişmeler Konferansı düzenlendi
  01.06.2018
  Banka hukuçularına yönelik olarak “Rehin Hukukunda Güncel Gelişmeler” başlıklı konferans düzenlendi. Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Develioğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyeleri  Prof. Dr. Adnan Deynekli ve Doç. Dr. Aslı Makaracı’nın sunumlarını paylaştığı konferansta, vaka analizleri yapılarak, ilgili kanun ve uygulaması geniş kapsamlı bir şekilde ele alındı. Yapılan sunumların ardından bankacıların sorularını yanıtlandı.
  Detay
 • Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Türkiye Bankalar Birliği evsahipliğinde toplandı

  Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Türkiye Bankalar Birliği evsahipliğinde toplandı
  18.05.2018
  Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası'nın 119'uncu Yönetim Kurulu Toplantısı Türkiye Bankalar Birliği'nin evsahipliğinde gerçekleştirildi. Banka Başkanı İhsan Uğur Delikanlı'nın yönettiği toplantıda, bölge ülkelerinin gelişmesine yönelik geliştirilen projeler görüşüldü. Delikanlı yapmış olduğu açıklamada "bölgenin gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceklerini, reel sektör ve bankacılık sektörünün işbirliğini arttırmaya destek vermeye devam edeceklerini" iletti.

  Yapılan toplantının ardıdan göstermiş olduğu misafirperverlik dolayısıyla Delikanlı, Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri Dr. Ekrem Keskin'e bir teşekkür plaketi verdi.
  Detay
 • MASAK - TBB Çalıştayı düzenlendi

  MASAK - TBB Çalıştayı düzenlendi
  11.05.2018
  Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) işbirliğinde; karapara, suç gelirleri ve terörün finansmanı ile mücadele konularında bankacılık sisteminin faaliyetlerinin ele alındığı MASAK - TBB Çalıştayı düzenlendi. Bu yıl 9'uncusu düzenlenen Çalıştayın açılış konuşmalarını TBB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, MASAK Başkanı Osman Dereli ve Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal yaptı. 

  TBB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın'ın yapmış olduğu konuşmanın metnine ulaşmak için lütfen linke tıklayınız.

  MASAK - TBB Çalıştayı'na yapılan konuşmalarını izlemek için lütfen linke tıklayınız. 
  Detay