ETKİNLİKLER

 • Fildişi Sahili Bankacılık Teknik Enstitüsü Türkiye Bankalar Birliği'ni ziyaret etti

  Fildişi Sahili Bankacılık Teknik Enstitüsü Türkiye Bankalar Birliği'ni ziyaret etti
  02.07.2019

  Fildişi Sahili Bankacılık Teknik Enstitüsü mezunu bankacılar Türkiye Bankalar Birliği'ni ziyaret ederek bilgi aldı. Yapılan toplantıda katılımcılara Birliğin çalışmaları, Türkiye ekonomisi, finans ve bankacılık sektörü hakkında sunum yapılarak, soruları yanıtlandı.
  Detay
 • Bölgesel İş Forumu düzenlendi

  Bölgesel İş Forumu düzenlendi
  17.06.2019

  Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı himayesi ve Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası işbirliğiyle Bölgesel İş Forumu düzenlendi. Uluslararası bir çok katılımcının yer aldığı Forum çervesinde yapılan panellerde; kalkınma bankalarının alt yapı yatırımı çekmedeki rolü ve milli paralarla kalkınma finansı konuları ele alındı.
  Detay
 • Bankacılıkta Maliyet Çalışması Konferansı düzenlendi

  Bankacılıkta Maliyet Çalışması Konferansı düzenlendi
  12.06.2019

  Bankaların perakende ve KOBİ bankacılığı ile dijital bankacılık konularında çalışan yetkililerinin katılımıyla Bankacılıkta Maliyet Çalışması konferansı düzenlendi.
  Detay
 • Tahkim Konferansı düzenlendi

  Tahkim Konferansı düzenlendi
  10.06.2019

  İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı'nın katılımıyla Tahkim Konferansı düzenlendi. Konferansta bankacılık sektöründe uyuşmazlık çözümü ve tahkimin etkin şekilde yürütülmesi konuları ele alındı.  
  Detay
 • Ortak Raporlama Standartları değerlendirme toplantısı yapıldı

  Ortak Raporlama Standartları değerlendirme toplantısı yapıldı
  02.05.2019

  T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ve banka temsilcilerinin katılımıyla Ortak Raporlama Standartları (Common Reporting Standarts- CRS) konulu değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda uygulamalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 
  Detay