Azeri bankacılar için Ödeme Sistemleri Eğitim programı düzenlendi

25.09.2019

Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB), Azerbaycan Bankalar Birliği ile başlattığı eğitim işbirliği programı kapsamında, İstanbul’a davet edilen 24 Azeri bankacıya eğitim verildi.

23 – 25 Eylül tarihlerinde düzenlenen program kapsamında, eğitim işbirliğinin Türkiye ayağında düzenleyici kurumlar dahil olmak üzere ilgili uzman kurumlardan da eğitim desteği alındı.

TBB’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşen eğitim süresince 24 Azeri banka yöneticisi, aralarında; ödeme sistemleri, alternatif dağıtım kanalları, dijital bankacılık, dijital para, blockchain, POS cihazları, kart operasyonları gibi başlıkların yer aldığı seminerler ve görüşmelere katıldı.

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, düzenlenen eğitimlerin önemine dikkat çektiği açıklamasında, “Türkiye Bankalar Birliği olarak yakın coğrafyamızdaki ülkelerin bankacılık kuruluşlarıyla sürekli ve yakın bir işbirliği halindeyiz. Bu işbirlikleri çerçevesinde İstanbul’da konuk ettiğimiz bankacılar ve sektörümüzle çalışan uzmanlar için çeşitli konularda eğitimler düzenliyoruz. İçerik ve lojistik desteğin Birliğimiz tarafından sağlandığı, konularında uzman kişilerin verdiği eğitimlerle, Türkiye’nin bankacılık sistemindeki tecrübelerini bölge ülkelerdeki meslektaşlarımızla paylaşıyoruz” dedi.

TBB yakın coğrafyadaki bankacılık kuruluşlarıyla kuruduğu işbirlikleri çerçevesinde, bugüne kadar Azerbaycan, Bosna Hersek, Sırbistan, Lübnan, Kosova, Irak, Makedonya, Arnavutluk, ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sektör çalışanlarına yönelik eğitim programları düzenledi.