ETKİNLİKLER

Listele
İş Analisti Eğitim Programı tamamlandı

İş Analisti Eğitim Programı tamamlandı

28.12.2020

Bilgi teknolojileri alanında çalışacak nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi ve bu alandaki istihdamın desteklenmesi amacıyla Türkiye Bankalar Birliği tarafından üniversiteden yeni mezun gençlere yönelik olarak başlatılan Bilgi Teknolojileri Eğitim Programları Projesi kapsamında hayata geçirilen “İş Analisti Eğitim Programı” tamamlandı.

27 Kasım – 23 Aralık tarihlerinde düzenlenen “İş Analisti Eğitim Programı”na yaklaşık 2500 aday başvurdu. Çevrim içi sınav ve mülakatta başarılı olan 35 katılımcı, bankaların yer aldığı proje çalışma grubunun katkılarıyla hazırlanan, interaktif ve vaka çalışmalarını içeren, International Institute of Business Analysis (IIBA) standartlarında 115 saatlik bir eğitim programına katıldı.

Program kapsamında katılımcılara, Proje Yönetimi Metodolojisi, İş Analizi Eğitimi, Oyunlaştırılmış Agile Scrum Eğitimi, MS Power BI Raporlama Eğitimi, MS SQL Server Querying with T-SQL Eğitimi, Temel Bankacılık Eğitimi, MS Office Uygulamaları (Word, Excel, Powerpoint, Visio) eğitimleri verildi. Programın sonunda katılımcılar “Anket Platformu Tasarlama Projesi” tasarladı.

İş analisti adaylarına 25 Aralık tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
Detaylı Bilgi
Covid-19 Sonrası Bankacılık ve Finans Sektöründe Toparlanma webinarı düzenlendi

Covid-19 Sonrası Bankacılık ve Finans Sektöründe Toparlanma webinarı düzenlendi

22.12.2020

Türkiye Bankalar Birliği ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğinde “Covid-19 Sonrası Bankacılık ve Finans Sektöründe Toparlanma” başlıklı webinar düzenlendi.

Londra Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Thorsten Beck’in konuşmacı olarak katıldığı webinar’da salgının bankalar ve gelişmekte olan piyasalara etkisi, finans sektörünün salgına karşı almış olduğu önlemler ve 2021 yılına ilişkin beklentiler ele alındı. 

Webinarı izlemek için: https://youtu.be/geBo_NA0FrI?t=845Detaylı Bilgi
Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği ile başlatılan eğitim işbirliği 12. yılını tamamladı

Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği ile başlatılan eğitim işbirliği 12. yılını tamamladı

09.12.2020

Türkiye Bankalar Birliği ve Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği arasında yapılan işbirliği anlaşması kapsamında 2008’de başlatılan “Bankacılık ve Finans Eğitimleri” 12. yılını doldurdu.

Salgın öncesi TBB Eğitim Merkezi bünyesindeki, Türkiye’nin önde gelen bankacı, akademisyen, finans ve kişisel gelişim uzmanlarından oluşan eğitmen kadrosu tarafından Lefkoşa’da yapılan eğitimler bu yıl çevrimiçi ortamda düzenlendi.

Sektörde çalışanların mesleki gelişimlerine katkı sunmak ve bankacılık hizmetlerinin kalitesini artırmak amacıyla hayata geçirilen program kapsamında bu yıl, “COBIT 19 Eğitimi”, “Dijital Ekonomiden Sonrası: Bankacılık ve Finansal Hizmetlerin Fütürizmi”, “Finansal Teknolojiler (FinTech) ve Bankacılık” ve “Hedeflerle Yönetim” eğitimleri verildi.

Başladığı tarihten bu yana aralarında “Risk Yönetimi”, “Dijital Pazarlama”, “İleri Finansal Analiz”, “Dijital Dönüşüm”, “Bankacılık Teknolojileri”, “İş Analizi” ve “Bilgi Güvenliği Yönetimi” gibi başlıkların da yer aldığı 249 seminere 6000’e yakın katılım oldu.
Detaylı Bilgi
Küresel Ekonomik Gelişmeler Işığında Bankacılık Sektöründe Dönüşüm Konferansı düzenlendi

Küresel Ekonomik Gelişmeler Işığında Bankacılık Sektöründe Dönüşüm Konferansı düzenlendi

20.11.2020

Üniversiteler ile bankacılık sektörü arasındaki bağları güçlendirmek ve finans dünyasındaki güncel gelişmeler hakkında bilgi vermek amacıyla başlatılan sektör-akademi işbirliği programı kapsamında “Küresel Ekonomik Gelişmeler Işığında Bankacılık Sektöründe Dönüşüm” Konferansı düzenlendi.

Çevrimiçi ortamda 16-19 Kasım tarihlerinde bankacılar, üniversitelerin bankacılık ve finans bölümlerinden 700 kadar, akademisyen ve öğrencilerin katıldığı konferansta, “Dünya ve Türkiye Ekonomisindeki Gelişmeler ve Bankacılık Sektörüne Etkileri”, “Türkiye ve Dünyada Bankacılıkta Yeni Trendler”, “Pandemi Sonrası İş Yaşamında ve Bankacılık Sektöründe Yaşanabilecek Olası Gelişmeler”, “Dijitalleşme ve Yeni Nesil Yetkinlikler”, “Dijital Paralar (kripto) ve Ödeme Sistemlerindeki Değişim”, “Dijital Bankacılık”, “e-Ticaret ve Bankacılık Sektörü” başlıkları ele alındı.

Konferansa ilişkin basın bültenini okumak için lütfen linke tıklayınız.

Konferansta yapılan sunumlara ulaşmak için lütfen linke tıklayınız.
Detaylı Bilgi
Lübnanlı mevkidaşlarından Başkan Hüseyin Aydın’a teşekkür mesajları

Lübnanlı mevkidaşlarından Başkan Hüseyin Aydın’a teşekkür mesajları

19.08.2020

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, Lübnan Bankacılar Birliği Başkanı Salim G. Sfeir ve merkezi başkent Beyrut’ta yer alan Dünya Arap Bankalar Birliği Başkanı Joseph Torbey’e yaşanan liman patlaması nedeniyle taziye mektubu gönderdi.

Aydın yaşanan kazadan duyduğu üzüntüyü dile getirerek; Birliklere başsağlığı, hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalan ailelere dirayet ve yaralılara şifa dileklerini iletti.

Lübnan Bankalar Birliği Başkanı Sfeir, Aydın’a cevaben kaleme aldığı mektubunda, ülkesinin zor bir zamandan geçtiğini belirterek “Göstermiş olduğunuz ilgi ve destek beni çok duygulandırdı. Bu trajik dönemi inancımız ve birliğimizle aşacağız” mesajını gönderdi.

Dünya Arap Bankacılar Birliği Başkanı Torbey ise mektubunda şu ifadeleri kullandı: “Bu zor zamanımızda bizleri hatırlayıp göndermiş olduğunuz kalpten destek mektubunuz için teşekkür ederim. Ekonomik, politik ve sağlık krizi yaşadığımız böylesi bir zamanda devasa büyüklükte hasar yaratan liman patlamasından da Allah’a şükürler olsun ki fiziken sağ kurtulduk. Düşünceniz için teşekkür eder, esenlikler dilerim”.
Detaylı Bilgi