İş Analisti Eğitim Programı tamamlandı

28.12.2020

Bilgi teknolojileri alanında çalışacak nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi ve bu alandaki istihdamın desteklenmesi amacıyla Türkiye Bankalar Birliği tarafından üniversiteden yeni mezun gençlere yönelik olarak başlatılan Bilgi Teknolojileri Eğitim Programları Projesi kapsamında hayata geçirilen “İş Analisti Eğitim Programı” tamamlandı.

27 Kasım – 23 Aralık tarihlerinde düzenlenen “İş Analisti Eğitim Programı”na yaklaşık 2500 aday başvurdu. Çevrim içi sınav ve mülakatta başarılı olan 35 katılımcı, bankaların yer aldığı proje çalışma grubunun katkılarıyla hazırlanan, interaktif ve vaka çalışmalarını içeren, International Institute of Business Analysis (IIBA) standartlarında 115 saatlik bir eğitim programına katıldı.

Program kapsamında katılımcılara, Proje Yönetimi Metodolojisi, İş Analizi Eğitimi, Oyunlaştırılmış Agile Scrum Eğitimi, MS Power BI Raporlama Eğitimi, MS SQL Server Querying with T-SQL Eğitimi, Temel Bankacılık Eğitimi, MS Office Uygulamaları (Word, Excel, Powerpoint, Visio) eğitimleri verildi. Programın sonunda katılımcılar “Anket Platformu Tasarlama Projesi” tasarladı.

İş analisti adaylarına 25 Aralık tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen törenle sertifikaları verildi.