Lübnanlı mevkidaşlarından Başkan Hüseyin Aydın’a teşekkür mesajları

19.08.2020

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, Lübnan Bankacılar Birliği Başkanı Salim G. Sfeir ve merkezi başkent Beyrut’ta yer alan Dünya Arap Bankalar Birliği Başkanı Joseph Torbey’e yaşanan liman patlaması nedeniyle taziye mektubu gönderdi.

Aydın yaşanan kazadan duyduğu üzüntüyü dile getirerek; Birliklere başsağlığı, hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalan ailelere dirayet ve yaralılara şifa dileklerini iletti.

Lübnan Bankalar Birliği Başkanı Sfeir, Aydın’a cevaben kaleme aldığı mektubunda, ülkesinin zor bir zamandan geçtiğini belirterek “Göstermiş olduğunuz ilgi ve destek beni çok duygulandırdı. Bu trajik dönemi inancımız ve birliğimizle aşacağız” mesajını gönderdi.

Dünya Arap Bankacılar Birliği Başkanı Torbey ise mektubunda şu ifadeleri kullandı: “Bu zor zamanımızda bizleri hatırlayıp göndermiş olduğunuz kalpten destek mektubunuz için teşekkür ederim. Ekonomik, politik ve sağlık krizi yaşadığımız böylesi bir zamanda devasa büyüklükte hasar yaratan liman patlamasından da Allah’a şükürler olsun ki fiziken sağ kurtulduk. Düşünceniz için teşekkür eder, esenlikler dilerim”.