ETKİNLİKLER

Listele
DevOps Eğitim Programı tamamlandı

DevOps Eğitim Programı tamamlandı

30.07.2021

Bilgi teknolojileri alanında çalışacak nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi ve bu alandaki istihdamın desteklenmesi amacıyla Türkiye Bankalar Birliği tarafından üniversiteden yeni mezun gençlere yönelik olarak başlatılan Bilgi Teknolojileri Eğitim Programları Projesi kapsamında “DevOps Uzmanı Eğitim Programı” hayata geçirildi.

Düzenlenecek program için aranan niteliklere sahip 500 kadar başvuru arasından seçilen 19 katılımcı, 26 Nisan – 14 Temmuz tarihleri arasında 240 saatlik bir eğitime tabi tutuldu.

Program kapsamındaki 5 eğitim modülü içinde katılımcılara Linux Temelleri, Network, Scripting&Programming, Version Control Sistemleri ve GIT Versiyonlama, Configuration Management, Containerization, Container Orchestrator, CI/CD Continuous Integration / Continuous Delivery, Monitoring and Logging , AZ-900 Microsoft Azure Fundamentals, Dinamik ve Statik Code Analizi, OpenSource Paket Güvenliği, Container&OS Security gibi eğitimler verildi.

Katılımcılar 29 Temmuz tarihinde düzenlenen banka temsilcilerinin de yer aldığı çevrim içi törenle mezun oldu.
Detaylı Bilgi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Kavcıoğlu Türkiye Bankalar Birliği'ni ziyaret etti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Kavcıoğlu Türkiye Bankalar Birliği'ni ziyaret etti

22.06.2021

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği’ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar’ın ev sahipliğinde Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.

Görüşmede küresel ve yurtiçi ekonomi ile bankacılık sektöründeki gelişmeler değerlendirildi. Yılın ikinci yarısına ilişkin beklentiler konusunda karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantı verimli ve yararlı oldu.
Detaylı Bilgi
Türkiye Bankalar Birliği'nin 64. Genel Kurul Toplantısı düzenlendi

Türkiye Bankalar Birliği'nin 64. Genel Kurul Toplantısı düzenlendi

28.05.2021

Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 64'üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Lütfi Elvan'ın teşrifleriyle düzenlendi. Toplantının açılış bölümünde sırasıyla TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, Bakan Lütfi Elvan konuşma yaptı.

Yapılan konuşmaların ardından Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı 11 yıl süresince ülke ekonomisine, bankacılık sektörüne ve Birlik çalışmalarına sağladığı değerli katkılar nedeniyle Hüseyin Aydın'a bir anı plaketi takdim edildi.

Toplantının üye bankaların katılımıyla düzenlenen Genel Kurul bölümünde, faaliyet raporu ve 2021 - 2022 dönemi bütçesi görüşüldü. 

TBB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Çakar'ın yapmış olduğu konuşmanın metnine ulaşmak için, sunuma ulaşmak için linklere tıklayınız.

BDDK Başkanı Sn. Akben'in yapmış olduğu konuşmanın metnine ulaşmak için linke tıklayınız. 

Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Elvan'ın yapmış olduğu konuşmanın metnine ulaşmak için linke tıklaynız.

Açılış konuşmaları videoları izlemek için linke tıklayınız.
Detaylı Bilgi
Finansal Okuryazarlık Yarışmasının Finalistleri European Money Quiz'de yarıştı

Finansal Okuryazarlık Yarışmasının Finalistleri European Money Quiz'de yarıştı

20.04.2021

Türkiye Bankalar Birliği'nin Avrupa Bankacılık Federasyonu işbirliğinde 13-15 yaş aralığındaki öğrenciler için düzenlediği finansal okuryazarlık yarışmasının Türkiye ayağında dereceye giren katılımcılar, yarışmanın Avrupa finali olan European Money Quiz'de yarıştı. Yarışmada Türkiye'den Toprak Üstün (İstanbul) ve Zehra Çetin (Mersin) yer aldı. Bu yıl uzaktan erişimle yapılan European Money Quiz Finaline 28 ülkeden katılım sağlandı. 

Finalistler Avrupa'daki bankalar birlikleri tarafından ulusal çapta yapılan finansal okuryazarlık yarışmalarında dereceye girenler arasından seçildi. Bu yıl Avrupa genelinde düzenlenen yarışmalara yaklaşık 50.000 öğrenci katıldı. 

Yarışmayı izlemek için linke tıklayınız.

Detaylı Bilgi
Bankacılık Sektöründe Dönüşüm ve İnsan Kaynakları Konferansı düzenlendi

Bankacılık Sektöründe Dönüşüm ve İnsan Kaynakları Konferansı düzenlendi

14.04.2021

Türkiye Bankalar Birliği koordinasyonunda üniversitelerle yapılan işbirliği kapsamında öğrencilerin katılımına yönelik olarak Bankacılık Sektöründe Dönüşüm ve İnsan Kaynakları Konferansı düzenlendi. Çevrimiçi düzenlenen konferansa Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Türkiye Katılım Bankaları Birliği, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu ile bir çok banka katıldı. Kurum temsilcileri öğrencilere yaptıkları tanıtımlarda, kurumlarındaki kariyer ve staj olanakları hakkında bilgi vererek, sorularını yanıtladı.
Detaylı Bilgi