ETKİNLİKLER

Listele
Bankacılar Tenis Turnuvası düzenlendi

Bankacılar Tenis Turnuvası düzenlendi

02.10.2022

Tenis, Eskrim ve Dağcılık Kulübü (TED) işbirliğiyle Bankacılar Tenis Turnuvası organize edildi. Türkiye'nin farklı illerinden 150 bankacının yer aldığı turnuva 26 Eylül - 2 Ekim tarihlerinde TED tesislerinde düzenlendi.

2 Ekim'de yapılan final maçlarının ardından 6 kategoride dereceye giren sporculara törenle ödül verildi.
Detaylı Bilgi
Başkan Çakar Dünya Arap Bankacılar Birliği Ödül Töreninde konuştu

Başkan Çakar Dünya Arap Bankacılar Birliği Ödül Töreninde konuştu

22.09.2022

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Dünya Arap Bankacılar Birliği Yılın Bankacıları Ödül Töreninde açılış konuşması yaptı. Konuşmasında geleneksel yıllık törenin İstanbul'da yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Çakar; ülkeler, sektörler ve Birlikler arasındaki sağlam işbirliğinin güçlenmesine destek olmaya devam edileceğini söyledi.

Desteklerinden ötürü Dünya Arap Bankacılar Birliği Onursal Başkanı Şeyh Muhammed Alsabbah ve Genel Sekreter Dr. Wissam Fattouh, Alpaslan Çakar'a bir plaket takdim etti.

Törende, Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri Dr. Ekrem Keskin’e Türk-Arap bankacılık sektörü ilişkilerinin geliştirilmesine vermiş olduğu katkılar nedeniyle ödül verildi.

Gecede 40 Arap ve Türk bankacıya göstermiş oldukları çeşitli kategorilerdeki başarılarından ötürü ödüller takdim edildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar'ın yapmış olduğu konuşmanın metnine ulaşmak için lütfen linke tıklayınız.
Detaylı Bilgi
Dolandırıcılıkla Mücadele Toplantısı yapıldı

Dolandırıcılıkla Mücadele Toplantısı yapıldı

15.09.2022

Türkiye Bankalar Birliği evsahipliğinde Dolandırıcılıkla Mücadele Toplantısı yapıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Emniyet Genel Müdürlüğü temsilcileri yaptıkları sunumda sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

Bankalar, Kredi Kayıt Bürosu, Bankalararası Kart Merkezi, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği, Finansal Kurumlar Birliği ve Türkiye Katılım Bankalar Birliği temsilcilerinden oluşan katılımcılarla görüş ve değerlendirmeler paylaşıldı.
Detaylı Bilgi
Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Toplantısı yapıldı

Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Toplantısı yapıldı

24.08.2022

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi işbirliğinde Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Toplantısı yapıldı. İki bölümden oluşan toplantıda kurumlar tarafından "Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi ile Denetim Süreci" ve "Bankacılık Sektöründe Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Denetimi" başlıklı sunumlar katılımcı bankacılara aktarılarak, sorular yanıtlandı.
Detaylı Bilgi
Bankacılıkta Engelleri Kaldırmak Çalıştayı düzenlendi

Bankacılıkta Engelleri Kaldırmak Çalıştayı düzenlendi

23.06.2022

Türkiye Bankalar Birliği tarafından Bankacılıkta Engelleri Kaldırmak: Farkındalık, Eğitim ve İstihdama Yönelik Beklenti ve Çözümler Çalıştayı düzenlendi.

Çalıştayın "Engelilik nedir, Felsefesi ve Bankacılık Sektörü Açısından Önemi" başlıklı birinci oturumunu İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Çayır yönetti. Oturuma Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Itır Erhart, Microfosoft Erişilebilirlik Ekibi Proje Yöneticisi ve Parıltı Derneği Başkan Yardımcısı Duygu Kayaman, Toplumsal Haklar ve Araştırma Derneğinden Süleyman Akbulut ve Hakan Özgül katkı verdi. Katılımcılarla engelliliğin ele alınışı, kavramı ve yaklaşımlar konusunda değerlendirmelerini paylaştılar.

İkinci oturumda ise Vakıfbank Dijital Bankacılık ve Dağıtım Kanalları Başkanı Cihan Sarı, Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Yöneticisi Ebru Tanrıkulu ve Alternatif Bank Kurumsal İletişim Bölümü Müdürü Levent Ulusoy; bankalardaki mevcut durum, engelli müşteri ve çalışanlara yönelik örnek uygulamalar hakkında bilgi aktardı.

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Itır Erhart’ın yaptığı "Bankalarda engelli müşteri ve çalışanlara yönelik ne tür uygulamalara ihtiyaç var?" başlıklı son oturumda katılımcı bankacı ve kurum temsilcileri fikir alışverişinde bulundu.
Detaylı Bilgi