ETKİNLİKLER

Listele
Yönetim Kurulu Başkanı Çakar katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu

Yönetim Kurulu Başkanı Çakar katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu

26.01.2023

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar katıldığı canlı televizyon yayınında ekonomik gelişmeler ve bankacılık sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yayının kaydını izlemek için lütfen tıklayınız.
Detaylı Bilgi
Başkan Çakar Pakistan Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanını kabul etti

Başkan Çakar Pakistan Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanını kabul etti

26.01.2023

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Pakistan Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Habib Bank Limited Genel Müdürü Muhammad Aurangzeb'i kabul etti. Yapılan görüşmede küresel ve bölgesel ekonomi konusunda değerlendirmeler yapılarak, iki ülkenin bankacılık sektörleri arasındaki işbirliklerinin geliştirilmesi konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.
Detaylı Bilgi
Yönetim Kurulu Başkanı Çakar İstanbul Sanayi Odası'nda konuştu

Yönetim Kurulu Başkanı Çakar İstanbul Sanayi Odası'nda konuştu

26.01.2023

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, İstanbul Sanayi Odası'nın davetlisi olarak ocak ayı olağan Meclis toplantısına katıldı. Başkan Çakar “Katma Değerli Üretim, Teknoloji Yoğun Sanayi ve Güçlü Bir Ekonomik Gelecek için Nitelikli, Sürdürülebilir, Ulaşılabilir Finansmanın Önemine Odaklanmak” ana gündemi ile düzenlenen toplantıda ekonomide ve bankacılık sektöründeki gelişmeleri ve beklentileri değerlendirdiği bir sunumu üyelerle paylaştı. 

Toplantıda Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan ve Eximbank Genel Müdürü Ali Güney ile Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Halil Öztop da yer aldı.

Toplantının son bölümünde banka genel müdürleri sanayicilerin sorularını yanıtladı. 

Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar'ın toplantıda yapmış olduğu sunuma ulaşmak için lütfen tıklayınız.
Detaylı Bilgi
Dijital Bankacılıkta Yeni Nesil Kariyer İmkanları Konferansı düzenlendi

Dijital Bankacılıkta Yeni Nesil Kariyer İmkanları Konferansı düzenlendi

19.01.2023

Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi tarafından 17-18-19 Ocak tarihlerinde Dijital Bankacılıkta Yeni Nesil Kariyer İmkanları Konferansı düzenlendi. Konferansın açılış konuşmalarını Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri Dr. Ekrem Keskin ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Aydın yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen "Yeni Nesil Bankacılığın Gençlere Sunduğu Fırsatlar" Panelinde İş Bankası Dijital Bankacılık Bölüm Müdürü Emre Ölçer, KPMG Fintech ve Dijital Finans Direktörü Bengisu Özgehan, QNB Finansbank Servis Bankacılığı Direktörü Pınar Yaşa yer aldı. Panelde dijital teknolojilerdeki gelişmeler ışığında, gençler açısından kişisel ve mesleki gelişim alanları değerlendirildi.

Konferansın açılış bölümü ve Yeni Nesil Bankacılığın Gençlere Sunduğu Fırsatlar panelini izlemek için lütfen linke tıklayınız.

Konferansın ilk günü; İşe Alım, Staj ve Kariyer İmkanları sunumlarında sırasıyla; Garanti Bankası Yetenek ve Kültür İş Ortaklığı ve İşe Alım, Yetenek Kazanımı Yöneticisi Ali İhsan Soydan, Akbank İşe Alım Yöneticisi Derya Kaptan ve Kariyer Gelişimi Yöneticisi Merve Çetin Gör, İş Bankası İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Müdürü Ali Yalçın, Denizbank İşe Alım ve Kariyer Yönetimi Müdürü Burcu Gürol yer aldı.

Konferansın ikinci gününün açılışında Vakıfbank Dijital Bankacılık ve Dağıtım Kanalları Müdür Yardımcısı Cihan Sarı “Finansta Yapay Zeka Farkındalığı” başlıklı sunumunu paylaştı.

İşe Alım, Staj ve Kariyer İmkanları sunumları bölümünde ise QNB Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akıncılar, HSBC İnsan Kaynakları İşe Alım ve Yerleştirme Müdürü Müge Yıldız, ING İşe Alım Müdürü Nazlı Şenyiğit, TEB İşe Alım, Kariyer ve Yetenek Müdürü Esra Demir yer aldı.

Konferansın üçüncü ve son gününde; Halkbank Dijital Bankacılık Daire Başkanı Mustafa Selçuk Çarkacı, Vakıfbank İşe Alım ve İK Operasyonları Müdürü Zafer Kılıç, Ziraat Bankası Kariyer Yönetimi Yöneticisi Aslı Atakan, Anadolu Bank İnsan Kaynakları ve Eğitim Departmanı Bölüm Başkanı Ebru Isın bankalarındaki işe alım, staj ve kariyer imkanlarına ilişkin katılımcılara bilgi verdi.

Türkiye’nin 55 ilindeki 105 üniversitede öğrenim gören 600 kadar öğrenci konferansı takip etti. Öğrenciler bankacılık sektöründe kariyer hayatına başlamak için aranan yetkinliklere dair bilgi edindi, merak ettikleri soruları doğrudan bankaların ilgili temsilcilerine sorma imkanı buldu.
Detaylı Bilgi
Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

13.01.2023

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar katıldığı canlı televizyon yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Başkan Çakar, geçen 2022 yılını bankacılık sektörü açısından değerlendirerek, yeni yıla dair beklentilerini paylaştı.

Yayının kaydını izlemek için lütfen tıklayınız.
Detaylı Bilgi