Filistinli bankacılar için yapay zeka çevrim içi eğitimi düzenlendi

24.04.2024

Türkiye Bankalar Birliği tarafından çevre ülkelerdeki finans sektörü ve bankacılık mesleğinin gelişimine katkı sunmak amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında, Filistin Bankacılık Enstitüsü işbirliğinde "Geçmişten Bugüne Yapay Zeka" başlıklı çevrim içi seminer düzenlendi.

Seminerin açılışında konuşan Filistin Bankacılık Enstitüsü Genel Müdürü Dr. Akram Hamdan, iki kurum arasında sürdürülmekte olan işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, geçmiş yıllarda da düzenlenen eğitimlerden verim aldıklarını, gelecekte planlanan çeşitli konulardaki eğitimlere de Filistinli bankacıların büyük ilgisinin olduğu bilgisini paylaşarak, teşekkürlerini iletti. 

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Doğu Sırt tarafından verilen ve Filistinli bankacıların katıldığı eğitimde "Yapay Zeka Nedir?, "Yapay Zekanın Gelişimi", "Makine Öğrenmesi ve Uygulama Alanları", "Derin Öğrenme" ve "Yapay Zekanın Geleceği" alt başlıklarına değinildi. Katılımcıların bankacılık sektöründeki yapay zeka uygulama alanlarına ilişkin sorularına Dr. Sırt tarafından yanıt verildi.