ÇOK YAŞA BEBEK

Türkiye Bankalar Birliği, 9. Altın Pusula Halkla İlişkiler Büyük Ödülü'ne layık görülen, tıbbi destek ve sosyal yardım programı "Çok Yaşa Bebek" projesi ile 2003 – 2015 yılları arasında Türkiye’de 66 ildeki 135 hastaneye toplam 1.181 cihaz desteğinde bulundu.

Proje, "Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği", "Türk Pediatri Kurumu" ve Hacettepe Üniversitesi’nden oluşan Danışma Kurulu’nun işbirliğinde gerçekleştirildi.

Çeşitli dönemlerde anne-babalara dönük eğitim programlarıyla da zenginleştirilen proje, her yıl yeni il ve hastanelere yapılan yardımlarla genişletildi.

Ülkemizde bebek ölümlerinin önlenmesi konusunda projemize katkı sağlayan Üyelerimize, projeye yön veren Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği, Türk Pediatri Kurumu, Hacettepe Üniversitesi ve emeği geçen tüm kişi ve kurumlara şükranlarımızı sunarız.

ÇOK YAŞA BEBEK

1 MİLYON FİDAN BAĞIŞI

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu 2021 yaz aylarında yaşanan yangın felaketleri nedeniyle üyelerinden her bir çalışanı için 5 fidan olacak şekilde, yaklaşık 1 milyon adet fidan bağışta bulunmasına karar verilmiştir. Toplanan bağışlar Orman Genel Müdürlüğü Vakfı, ORGEMVAK aracılığıyla fidan ekiminde kullanılmıştır.

TBB BAĞIŞLARI

1 MİLYON FİDAN BAĞIŞI

DEPREME KARŞI GÜÇLENDİRME

Türkiye Bankalar Birliği, İstanbul Valiliği'nin öncülük ettiği Depreme Karşı Güçlendirme Projesi kapsamında, 2003 yılında, 7000 öğrencinin eğitim gördüğü, 4 ilköğretim okulunun depreme karşı güçlendirme çalışmalarının finansmanını üstlendi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından depreme karşı öncelikle güçlendirilmesi gerektiği belirlenen Gaziosmanpaşa Köroğlu İlköğretim Okulu, Kartal Medine Tayfur İlköğretim Okulu, Ümraniye Akşemsettin İlköğretim Okulu ve Ümraniye Ayşe Çarmıklı İlköğretim Okulunda yapılan çalışmalarda hasarlı kolon ve temeller güçlendirildi, binaların iç ve dış cephe inşaatları yapıldı.

DEPREME KARŞI GÜÇLENDİRME

DÜNYA SAATİ KAMPANYASI

Doğal Hayatı Koruma Vakfı koordinasyonunda yürütülen ''Dünya Saati'' eylemine Türkiye Bankalar Birliği ve etkinliğe katılan üye bankalar destek veriyor. TBB ve etkinliğe katılan üye bankaların genel müdürlük binalarının aydınlatmaları bir saatliğine kapatılıyor.

DÜNYA SAATİ KAMPANYASI

KÜLTÜR YAYINLARI

Türkiye Bankalar Birliği’nin, Türkiye’de finansal sektörün ve bankacılık sisteminin gelişmesinin yanı sıra, Türkiye’nin uluslararası tanınırlığının ve bilinirliğinin güçlendirilmesi konusunda da önemli bir sorumluluk taşıdığına inanıyoruz. Bu bağlamda, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliğinde, Türkiye’nin dünyada tanıtımına katkı sağlamak amacıyla her sene ülkemizin kültürel, sanatsal ve tarihi zenginliklerinin ortaya konduğu bir kitabın İngilizce çevirisinin yapılarak basımının yapılmasına destek oluyor ve yayının dağıtımını yapıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bugüne kadar “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Türk Bankacılık Tarihi”, “İstanbul and Grand Bazaar”, “World Heritage in Turkey”, “Ottoman Painting” ve  “Through Foreign Eyes: Istanbul in World Literature”, "Evliya Çelebi" ve "Sultan's Arms" adlı kitaplar Kültür Yayınlarımız arasına katılmıştır.

KÜLTÜR YAYINLARI