ÇOK YAŞA BEBEK

Türkiye Bankalar Birliği, 9. Altın Pusula Halkla İlişkiler Büyük Ödülü'ne layık görülen, tıbbi destek ve sosyal yardım programı "Çok Yaşa Bebek" projesi ile 2003 – 2015 yılları arasında Türkiye’de 66 ildeki 135 hastaneye toplam 1.181 cihaz desteğinde bulundu.

Proje, "Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği", "Türk Pediatri Kurumu" ve Hacettepe Üniversitesi’nden oluşan Danışma Kurulu’nun işbirliğinde gerçekleştirildi.

Çeşitli dönemlerde anne-babalara dönük eğitim programlarıyla da zenginleştirilen proje, her yıl yeni il ve hastanelere yapılan yardımlarla genişletildi.

Ülkemizde bebek ölümlerinin önlenmesi konusunda projemize katkı sağlayan Üyelerimize, projeye yön veren Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği, Türk Pediatri Kurumu, Hacettepe Üniversitesi ve emeği geçen tüm kişi ve kurumlara şükranlarımızı sunarız.

ÇOK YAŞA BEBEK

DEPREME KARŞI GÜÇLENDİRME

Türkiye Bankalar Birliği, İstanbul Valiliği'nin öncülük ettiği Depreme Karşı Güçlendirme Projesi kapsamında, 2003 yılında 4 ilköğretim okulunun depreme karşı güçlendirme çalışmalarının finansmanını üstlendi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından depreme karşı öncelikle güçlendirilmesi gerektiği belirlenen Gaziosmanpaşa Köroğlu İlköğretim Okulu, Kartal Medine Tayfur İlköğretim Okulu, Ümraniye Akşemsettin İlköğretim Okulu ve Ümraniye Ayşe Çarmıklı İlköğretim Okulu'nda yapılan çalışmalarda hasarlı kolon ve temeller güçlendirildi, binaların iç ve dış cephe inşaatları yapıldı.

Büyüklüğü 1962 - 3400 metrekare arasında değişen bu 4 okulda yaklaşık 7 bin öğrenci eğitim görüyor.

DEPREME KARŞI GÜÇLENDİRME

DÜNYA SAATİ KAMPANYASI

Türkiye Bankalar Birliği ve üye bankalar, bu yıl da dünya saati eylemine destek verdi.

Doğal Hayatı Koruma Vakfı liderliğinde yürütülen ''dünya saati'' eylemine Türkiye Bankalar Birliği ve etkinliğe katılan üye bankalar da destek verdi. 31 Mart Cumartesi günü 20.30–21.30 saatleri arasında dünyayla aynı anda gerçekleştirilen eylem sırasında, TBB ve etkinliğe katılan üye bankaların genel müdürlük binalarının aydınlatmaları bir saatliğine kapatıldı.

DÜNYA SAATİ KAMPANYASI

KÜLTÜR YAYINLARI

Türkiye Bankalar Birliği’nin, Türkiye’de finansal sektörün ve bankacılık sisteminin gelişmesinin yanı sıra, Türkiye’nin uluslararası arenada tanınırlığının ve bilinirliğinin güçlendirilmesi konusunda da önemli bir sorumluluk taşıdığına inanıyoruz. Bu bağlamda, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliğinde, Türkiye’nin dünyada tanıtımına katkı sağlamak amacıyla her sene ülkemizin kültürel, sanatsal ve tarihi zenginliklerinin ortaya konduğu bir kitabın İngilizce çevirisinin yapılarak basımının yapılmasına destek oluyor ve yayının yurtiçi ve yurtdışında dağıtımını yapıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.

“Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Türk Bankacılık Tarihi” adlı kitabın Türkçe yayınlanması ile başlayan Kültür Yayınlarımız, “İstanbul and Grand Bazaar”, “World Heritage in Turkey”, “Ottoman Painting” ve  “Through Foreign Eyes: Istanbul in World Literature” kitaplarının ardından 2013 yılında "Evliya Çelebi" adlı kitabın yayınlanması ile devam etmiştir. Bu yayınlar hakkında bilgilere “Araştırma ve Yayınlar” bölümünden erişilebilir.

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ile olan işbirliğimiz yeni yayın döneminde de devam etmektedir.

KÜLTÜR YAYINLARI