3. Uluslararası Bankacılık Kongresi düzenlendi

08.10.2022

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ev sahipliğinde 6-7 Ekim tarihlerinde 3. Uluslararası Bankacılık Kongresi düzenlendi. Bankacılık sektörü ile akademi arasındaki bağları güçlendirmek, finans sektöründeki güncel gelişmeler ve akademik çalışmalar hakkında bilgi sunmak amacıyla düzenlenen Kongre'nin hazırlanması için Başkent Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Hitit Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'yle işbirliği yapıldı.

“Geleceğin Bankacılığına Doğru Güncel Gelişme ve Trendler” ana temasıyla çevrim içi olarak düzenlenen Kongre'nin açılışında Türkiye Bankalar Birliği Genel Sekreteri Dr. Ekrem Keskin, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcısı Vekili Dr. Mustafa Aydın, Uluslararası Finans Enstitüsü Başekonomisti Robin Brooks, IMF Strateji, Politika ve İnceleme Dairesi Başkanı Ceyla Pazarbaşıoğlu, Avrupa Bankacılık Federasyonu Sürdürülebilir Büyümenin Finansmanı Direktörü Burçak İnel ile Arap Bankalar Birliği Genel Sekreteri Wissam Fattouh konuşmacı olarak yer aldı.

İki gün devam eden Kongre süresince, 27 üniversite ve 6 kurumdan akademisyen ve uygulamacılar; finans, risk yönetimi, hukuk, yapay zeka, blokzincir, kripto para, açık bankacılık, yeşil finans, sürdürülebilirlik, inovasyon ve benzeri 25 farklı konuda 50 bildiri sundu.

Kongrenin açılış bölümünü linke tıklayarak izleyebilirsiniz.